OTEVŘENÉ MĚSTO

aneb cesta k jednoduché a srozumitelné veřejné správě

Proč?

Obecní a městské úřady jsou zatíženy ohromným množstvím byrokracie a papírování, které je třeba usnadnit a přizpůsobit na míru každé obci či městu. Služby budou fungovat lépe, pokud budou mít jednotné rozhraní a logiku a občan o nich bude dobře informovaný. 

Je čas začít úřad ovládat ze svého mobilního telefonu či tabletu. Otevřená data v obcích musí být dostupná každému. Budeme podporovat bezplatné zavedení elektronického podpisu pro všechny občany, aby jejich kontakt s úřadem byl co nejpříjemnější a při nejlepším vyřízen přímo z domova.

řešení

  • Moderní způsob komunikace s úřady – je čas služby slučovat a propojovat. Na úřad by měl mít každý přístup online z domova, stejně tak mít možnost platit poplatky.
  • Snížení byrokracie a zbytečného papírování – zasadíme se o to, aby obec zajistila všechny dostupné formuláře na svých webových stránkách. Budeme podporovat bezplatné zavedení elektronického podpisu pro všechny občany.
  • Oběžník, nikoli obíhající občan – na úřadě bude mít občan možnost kontaktu pouze s jedním úředníkem, který pak potřebné obchůzky po dalších odborech obešle oběžníkem.
  • Otevřená data v obcích dostupná každému – veřejná data, která jsou bezplatně poskytována občany nebo podnikatelskými subjekty a která jsou zpracována a uschována díky veřejné investici, budou volně k dispozici i pro komerční využití
  • Smart cities jako příležitost i jako riziko – koncept smart cities vnímáme jako příležitost, ale také jako riziko mnohdy nesmyslných investic, které popírají principy, na kterých vznikly. Proto se i v obcích zavážeme k transparentnosti, návratnosti, reálnossti a otevřenosti přístupu, který do budoucna neomezí konkurenci.
Twitter
Facebook
Close Menu