VÝDAJE POD KONTROLOU

aneb investujeme a nezadlužujeme

Proč?

Prosazujeme povinné zveřejňování soutěží a smluv bez výjimek. Chceme odpovědné investice v obcích a úsporné hospodaření – neprojídáme městské rozpočty, ale rozumně investujeme do infrastruktury města. Nevyčerpané peníze z obecních či státních peněz by se měly uschovat do rezervních fondů města a využít pro jiné smysluplné účely.

Nemáme právo zadlužovat naše děti a ohrozit tak jejich budoucnost, stejně jako neodpovědně zadlužovat naše obce. Je proto zásadní generovat vyrovnané příjmy i výdaje obce, které budou moci občané lépe kontrolovat.

řešení

  • Průhledné město bez korupce – je nezbytné všechny soutěže důsledně zveřejňovat, stejně tak i znění smluv a průběžné čerpání rozpočtu. Limity pro vícepráce pak nesmějí otevírat prostor pro korupční jednání.
  • Odpovědné investice v obcích a úsporné hospodaření – městské rozpočty nesmí plýtvat penězi na zbytečné projekty, ale rozumně být investovány do infrastruktury města.
  • Vyrovnaný obecní rozpočet – je pro nás zásadní mít vyrovnané příjmy i výdaje obce, tudíž je nezbytné mít transparentní účet a přehledný a plně zveřejněný rozpočet do úrovně jednotlivých položek. Jen tak bude pro občany jednoduše pochopitelný. Může tomu pomoci i forma rozklikávacího rozpočtu, zejména u větších měst.
Twitter
Facebook
Close Menu